BMW i5 M60

BMW i5 M60 xDRIVE LIMUZYNA - WYMIARY I DANE TECHNICZNE

BMW to marka pojazdów, która zasłynęła głównie ze względu na swoją niezawodność oraz ponadprzeciętną precyzję. Nic więc dziwnego, że to obecnie ona wyznacza trendy w świecie motoryzacyjnym, a jej samochody są niedoścignionym wzorem. Jednym z najlepszych przykładów jest najnowszy model BMW i5 M60 xDrive. To limuzyna, która zachwyca nie tylko osiągami, ale także unikalnym designem. Co więc warto o tym modelu wiedzieć?

BMW i5 M60 xDrive - limuzyna o sportowym charakterze

BMW to marka, która stawia przed sobą ogromnie wysokie wymagania. Każdy kolejny model, który zostanie wypuszczony na rynek, musi odpowiadać strategii rozwoju BMW, a także reprezentować sobą najwyższe walory estetyczne. Dowodem na to jest właśnie BMW i5 M60 xDrive, czyli sportowa limuzyna, która pozostaje niedoścignionym ideałem. BMW i5 M60 xDrive to dowód na kunszt projektantów, którzy zadbali o każdy detal - zarówno w wyglądzie zewnętrznym jak i wyglądzie wewnętrznym pojazdu. Dodatkowo, model ten dzięki swoim ponadprzeciętnym osiągom jest w stanie zagwarantować pełną dynamikę oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy. BMW i5 M60 xDrive to model, który zachwyci nie tylko amatorów szybkiej jazdy, ale także i wymagających estetów.

BMW i5 M60 xDrive - parametry techniczne

BMW i5 M60 xDrive to pojazd z napędem elektrycznym, który pozwala na pokonywanie nawet najdalszych tras, bez konieczności zamartwiania się o emisję spalin. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce dołożyć własną cegiełkę do ochrony środowiska naturalnego. W opływowym korpusie kryje się ogromna moc rzędu 320 koni mechanicznych, wspierana momentem obrotowym rzędy 400 Nm oraz w pełni automatyczną skrzynią biegów. Przyspieszenie od 0 do 100 kilometrów na godzinę jest możliwe do osiągnięcia w około 6 sekund. Jest to najlepszy dowód na to, że pojazdy z napędem elektrycznym wcale nie muszą być słabsze niż te, które wyposażone są w tradycyjny napęd spalinowy. Już po pierwszym naciśnięciu pedału gazu, kierowca będzie mógł poczuć ogromną moc drzemiącą pod maską. BMW i5 M60 xDrive to również model wyjątkowo wydajny. Na jednym ładowaniu do pełna można bez najmniejszych przeszkód pokonać nawet 579 kilometrów. Biorąc pod uwagę niesamowite parametry BMW i5 M60 xDrive, nie można mieć wątpliwości co do jego osiągów.

BMW i5 M60 xDrive - wymiary

BMW i5 M60 xDrive to auto o wyjątkowo ergonomicznym kształcie. Jest to sportowa limuzyna zaprojektowana z uwzględnieniem perfekcyjnych proporcji. Dzięki temu, mimo zachowania smukłości korpusu, udało się zapewnić wystarczającą ilość miejsca zarówno dla kierowców jak i dla pasażerów. Wymiary BMW i5 M60 xDrive prezentują się w następujący sposób:

długość: 5060 milimetrów; szerokość z lusterkami bocznymi: 2156 milimetrów; szerokość bez lusterek bocznych: 1900 milimetrów; wysokość: 1515 milimetrów; całkowita masa pojazdu: 2205 kilogramów. 

BMW i5 M60 xDrive wyposażone jest także w bagażnik o pojemności 490 litrów. Dzięki temu świetnie sprawdzi się on zarówno podczas krótszych tras jak i wyjazdów w gronie rodzinnym.

BMW i5 M60 xDrive - wygląd zewnętrzny

BMW i5 M60 xDrive to prawdziwy popis projektantów, którzy postarali się w korpusie pojazdu uchwycić wszystkie, najważniejsze dla marki akcenty. Design zewnętrzny jest idealną definicją nowoczesności, połączonej z wysoką jakością zastosowanych w nim elementów. Front BMW i5 M60 xDrive jest doskonale widoczny nawet w nocy. Atrapa chłodnicy wraz z elementami Iconic Glow podkreśla indywidualność pojazdu nawet w największych ciemnościach. Uwagę przyciągają także lusterka boczne, które wykonane są w sposób ręczny z wysokiej jakości karbonu. Stanowią one świetne uzupełnienie całej sylwetki pojazdu, a także są elementem, na który każdy zwróci uwagę. Tylny spojler również zaprojektowany został z lekkiego karbonu i posiada charakterystyczne oznaczenie modelu i5 M60, wraz z niebieskim akcentem, podkreślającym ekologię pojazdu. Warto zwrócić uwagę także na dolne listwy drzwi, które są wyprofilowane wręcz w perfekcyjny sposób. Drobne zagięcie metalu sprawia, że podkreślony został sportowy charakter, a także zwiększona została wartość wizualna pojazdu.

BMW i5 M60 xDrive - stylistyka wnętrza

BMW i5 M60 xDrive to także jeden z tych modeli, który zachwyca wyglądem swojego wnętrza. Już od momentu pierwszego wejścia do pojazdu, każdy z estetów dostrzeże niewiarygodną dbałość o detale, a także wysokiej jakości tworzywa, które zostały wykorzystane przy projektowaniu wnętrz. W oczy od razu rzuca się kokpit zorientowany na kierowcę. Cyfrowy wyświetlacz zlokalizowany na środku zadba o to, by wszystkie, najważniejsze parametry jazdy pozostawały zawsze w zasięgu wzroku. Dodatkowo zarówno pasażerowie jak i kierowcy mogą cieszyć się niewyobrażalną wygodą zapewnioną przez sportowe fotele M wykonane z ekologicznej skóry. Kierownica jest ergonomiczna i dobrze leży w dłoni. Wbudowane głośniki o wysokiej jakości zadbają o jak najlepsze wrażenia dźwiękowe podczas każdej podróży.

BMW i5 M60 xDrive - technologie zapewniające bezpieczeństwo jazdy

BMW i5 M60 xDrive to model nowoczesny, wyposażony w szereg innowacyjnych technologii. To właśnie dzięki nim, kierowcy mogą cieszyć się pełną swobodą oraz bezpieczeństwem jazdy z każdym kilometrem. System stabilizacji toru jazdy, asystent parkowania i wiele innych udogodnień sprawiają, że BMW i5 M60 xDrive staje się pojazdem stworzonym na miarę współczesnych potrzeb. Nie tylko zapewnia on wyjątkową dynamikę, ale także gwarantuje spokojną podróż, niezależnie od tego, jak jest ona daleka.

Aktualności.