BMW seria 6

BMW SERII 6 - SPRAWDŹ WYMIARY I DANE TECHNICZNE

BMW serii 6 Gran Turismo to samochód stanowiący szczyt motoryzacyjnego wyrafinowania pod względem stylistyki. Jego niepowtarzalna sylwetka przyciąga spojrzenia, jak magnes. A jak prezentują się wymiary i dane techniczne serii 6 w liczbach?Wyrazista, dynamiczna linia nadwozia nowego BMW serii 6 Gran Turismo zdradza sportowego ducha modelu, co zresztą odzwierciedlają także dane techniczne. Jednak na wyjątkowość tego samochodu składa się także duża przestronność wnętrza i możliwość podróżowania w luksusowych warunkach zarówno w fotelu kierowcy, jak i na miejscach dla pasażerów. Sprawdź wymiary i dane techniczne serii 6.

BMW serii 6 - wymiary

Funkcjonalność to jeden z wyróżników nowego BMW serii 6 Gran Turismo. Na tę cechę składają się nie tylko rozmiary, pozwalające na komfortowe podróżowanie w obu rzędach siedzeń, ale także praktyczne 5-drzwiowe nadwozie, ułatwiające organizację przestrzeni bagażowej. Prezentację wymiarów warto zacząć właśnie od końca, czyli bagażnika. W serii 6 do dyspozycji mamy aż 600 litrów pojemności bagażnika, którą po złożeniu oparć tylnych siedzeń możemy powiększyć aż do 1800 litrów. Nawet przy niemałych rozmiarów nadwoziu, te liczby robią wrażenie.

A skoro mowa o nadwoziu: długość BMW serii 6 wynosi 5,091 m, a szerokość to 1,902 m (bez lusterek) lub 2,158 m (z lusterkami). Chociaż nie widać tego na pierwszy rzut oka, model ten jest stosunkowo wysoki – 1,538 m. To jeden z czynników, sprawiający, że we wnętrzu nie brakuje przestrzeni. Kolejnym czynnikiem, który odgrywa niebagatelną rolę jest rozstaw osi o długości 3,070 m, czyli dokładnie taki sam, jak w BMW serii 7. Już ten parametr pozwala zrozumieć skąd w BMW serii 6 Gran Turismo tyle miejsca dla kierowcy i pasażerów.

BMW serii 6 – dane techniczne

Gama jednostek napędowych w nowym BMW serii 6 Gran Turismo składa się z silników benzynowych i wysokoprężnych wyposażonych w technologię mild hybrid. Już podstawowy wariant 620d z 2-litrowym silnikiem Diesla o mocy 190 KM i momencie obrotowym 400 Nm zapewnia osiągi pozwalające na sprawne i dynamiczne poruszanie się po mieście i autostradach, oferując przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,9 s i umożliwiając osiągnięcie prędkości maksymalnej na poziomie 220 km/h (odpowiednio 8 s i 218 km/h w wersji z napędem xDrive).

W przypadku wszystkich pozostałych wersji silnikowych prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Różnice występują jednak pod względem przyspieszenia. Około 6,5 sekundy zajmuje osiągnięcie prędkości 100 km/h tylnonapędowemu BMW serii 6 wyposażonemu w 2-litrową jednostkę benzynową o mocy 258 km i 400 Nm. O mniej więcej 0,5 s szybciej rozpędzimy się do tej prędkości, wybierając wersję z 3-litrowym 6-cylindrowym silnikiem Diesla.

W topowych odmianach benzyny oraz Diesla osiągi są bardzo zbliżone do siebie z minimalnym wskazaniem na jednostkę wysokoprężną. W obu przypadkach mamy do czynienia z 3-litrowymi motorami wyposażonymi w 6 cylindrów. Silnik benzynowy generuje 333 KM i 450 Nm, co skutkuje przyspieszeniem 0-100 km/h w 5,5 s (5,4 w wersji z napędem xDrive). Jego wysokoprężny odpowiednik rozwija moc 340 KM i aż 700 Nm i pozwala rozpędzić się w jedyne 5,3 d do 100 km/h. Wersja 640d występuje wyłącznie z napędem na wszystkie koła xDrive.

Zapytaj o ofertę na BMW serii 6 Gran Turismo.

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od M-Cars sp. z o.o. sp. k. za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody

Aktualności.