BMW M-cars X7

BMW X7 - SPRAWDŹ WYMIARY I DANE TECHNICZNE

Wszyscy wiemy, że SUV-y są samochodami przestronnymi i pozwalają kierowcy zjechać okazjonalnie z utwardzonej drogi. Ale czy takie pojazdy mogą być dynamiczne oraz luksusowe? Jeżeli za projekt biorą się inżynierowie BMW, to odpowiedź brzmi tak! BMW X7 jest najlepszym dowodem na to, że SUV może łączyć w sobie przestronne i luksusowe wnętrze z napędem gwarantującym zastrzyk emocji w czasie jazdy.

Bawarscy inżynierowie i projektanci wspięli się na wyżyny swoich umiejętności, tworząc rodzinną alternatywę dla synonimu luksusu, jakim jest seria 7. X7 jest prawdziwym kolosem, który mimo swoich wymiarów, na drodze może zawstydzić niejedno auto sportowe. Przyjrzyjmy się dokładniej temu, co ma nam do zaoferowania.


BMW X7 - przestronny salon na kołach

Rzut okiem na BMW X7 zdradza nam, że mamy do czynienia z naprawdę ogromnym samochodem. Co ciekawe potężna karoseria nie przytłacza swoim ogromem, a dzięki detalom stylistycznym, charakterystycznym dla marki, udało się nadać całości pewnej dynamiki. Oczywiście, nie można tu mówić o linii sportowego coupe, ale i tak auto jest zaskakująco zgrabne. Przynajmniej jak na swoje gabaryty.

Wymiary BMW X7:
Długość: 5151 mm
Szerokość: 2000 mm
Szerokość z lusterkami: 2218 mm
Wysokość: 1805 mm
Rozstaw osi: 3105 mm

Jak widać, X7 jest prawdziwym kolosem, a to oznacza, że projektanci mogli zaszaleć we wnętrzu. Dzięki pokaźnemu rozstawowi osi, udało się stworzyć kabinę z miejscem dla nawet 7 osób. Klienci mają możliwość zdecydowania czy chcą wersję siedmioosobową z kanapą w tylnym rzędzie, czy sześcioosobową z niezależnymi fotelami na samym tyle. Bez względu na wybór, SUV może się pochwalić bagażnikiem o pojemności 750 l. Po złożeniu tylnych siedzeń przestrzeń ta wzrośnie do 2120 l. Czy auto przewożące tylu pasażerów może w ogóle oferować dynamikę jazdy?


BMW X7 - topowe silniki we flagowym SUV-ie

BMW nie mogło sobie pozwolić, aby flagowy SUV marki był niezadowalający dla klientów pod względem osiągów. Właśnie dlatego zdecydowano się na wykorzystanie niewielu jednostek napędowych, ale za to wszystkie pochodzą z czołówki oferty firmy. Przyjrzyjmy się dostępnym wersjom.

Dane techniczne BMW X7

Jednostki benzynowe:

BMW X7 xDrive40i
Silnik 3.0 l
Moc: 333 KM
Moment obrotowy: 450 Nm
Przyspieszenie do 100 km/h: 6,3 s
Średnie zużycie paliwa: 10,1-10,8 l/100 km

BMW X7 M50i
Silnik 4.4 l
Moc: 530 KM
Moment obrotowy: 750 Nm
Przyspieszenie do 100 km/h: 4,7 s
Średnie zużycie paliwa: 12,3-12,8 l/100 km

Jednostki wysokoprężne:

BMW X7 xDrive40d
Silnik 3.0 l
Moc: 340 KM
Moment obrotowy: 700 Nm
Przyspieszenie do 100 km/h: 6,1 s
Średnie zużycie paliwa: 7,7-8,3 l/100 km

Warto nadmienić, że w modelach z trzylitrowymi motorami zostały zastosowane układy mild-hybrid 48V, wspomagające pracę napędu. Jak widać, dane techniczne robią wrażenie i X7, mimo pokaźnych wymiarów, jest naprawdę żwawym samochodem.


BMW X7 - limuzyna w rodzinnym wydaniu

Najnowsze BMW X7, bez względu na wariant wnętrza, pozostaje niezwykle luksusowym samochodem. Materiały wykończenia z najwyższej półki oraz wyposażenie godne topowych limuzyn sprawią, że zarówno kierowcy, jak i pasażerom z pewnością niczego nie zabraknie.

Nad perfekcyjnym komfortem podróżowania czuwa adaptacyjny układ zawieszenia pneumatycznego. System ten dba o utrzymanie stałej wysokości nadwozia w czasie jazdy, a do tego ułatwia wsiadanie i wysiadanie oraz załadunek bagażnika. System Executive Drive Pro dzięki aktywnym stabilizatorom redukuje przechyły karoserii.

Pasażerowie mogą się czuć bezpiecznie dzięki wykorzystaniu wszystkich najnowszych systemów wspomagających kierowcę. BMW Live Cockpit Professional daje intuicyjny dostęp do systemów auta i informacji. Wygodę użytkowania zapewnia obsługa gestów, a długie podróże umila nagłośnienie marki Bowers & Wilkins.

Dane techniczne BMW X7 sprawiają, że aż ciężko uwierzyć, iż mamy do czynienia z SUV-em. Tymczasem producent przygotował pojazd, który równocześnie jest praktycznym samochodem rodzinnym, luksusową limuzyną oraz autem o naprawdę dobrych osiągach.

Zapytaj o ofertę na BMW X7

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od M-Cars sp. z o.o. sp. k. za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody

Aktualności.