serii 3

NOWE BMW SERII 3

BMW Serii 3 to samochód, który stanowi prawdziwą ikonę motoryzacji. I to bez względu na to, czy mówimy o autach rodzinnych, biznesowych czy sportowych. "Trójka" od lat wyznacza standardy w swoim segmencie i pozostaje niedoścignionym wzorem. Nic dziwnego, że każdej nowej odsłonie tego modelu towarzyszy niecierpliwe wyczekiwanie. Oto jest: nowe BMW Serii 3 - poznaj szczegóły nowego modelu i jego dane techniczne

Jeszcze bardziej wyrazista.

Najnowsza odsłona BMW serii 3 cieszy oko wyjątkową stylistyką. Jej linia jest niezwykle dynamiczna, pełna subtelnych przetłoczeń i detali, nadających sylwetce niepowtarzalnego charakteru. Nowoczesne reflektory diodowe w połączeniu z charakterystycznymi dla marki nerkami oraz wyraźnymi konturami w pasie przednim, nadają pojazdowi poważnego, ale także lekko zadziornego wyglądu. Linia boczna to już prawdziwa emanacja sportowego charakteru auta. Wszystko za sprawą krótkich zwisów karoserii oraz opływowej sylwetce trójbryłowego nadwozia. Z tyłu także nie brakuje sportowych akcentów jak choćby charakterystyczny dyfuzor czy też pięknie wkomponowane w całość, ale wyraźnie zaznaczone końcówki rur wydechowych. Nowe BMW Serii 3 cechuje się wizualną lekkością i na pierwszy rzut oka pozwala stwierdzić, że mamy do czynienia z autem, które musi zapewniać kierowcy wyjątkowe wrażenia z jazdy. Jednak pomimo atletycznej sylwetki i drapieżności, auto zaskakuje także eleganckim charakterem i swego rodzaju dostojeństwem. To wszakże dla wielu osób nie tylko samochód o sportowym zacięciu, ale także elegancka limuzyna, która świetnie odnajduje się np. jako pojazd reprezentacyjny dla przedstawicieli biznesu.

Zwierciadło przyszłości.


Nietuzinkowej i odważnej stylistyce nadwozia nowego BMW serii 3, towarzyszy również wysmakowane, nowoczesne wnętrze. Szczególnie dobrze widać to na przykładzie kokpitu z panelem ze wskaźnikami i ekranem multimediów. Wkomponowanie całości w długi pas sprawia, że wnętrze jest nie tylko pełne innowacyjności, ale także bardzo spójne stylistycznie. W środku panuje minimalizm i porządek właściwy dla auta tej klasy. Można śmiało stwierdzić, że BMW serii 3 pokazuje już teraz, jak będą wyglądać auta przyszłości. Kierowca siedzący w nowej "Trójce" będzie miał przed sobą czytelny 12,3-calowy ekran z cyfrowymi zegarami i wyświetlaczem wybranych danych oraz informacji. Dodatkowe dane znajdzie na pełnokolorowym wyświetlaczu Head-Up. Tuż obok ekranu z zegarami znajduje się natomiast ekran systemu multimedialnego o przekątnej 14,9 cala, za pomocą którego można obsługiwać bogate funkcje pojazdu. A te obejmują zarówno rozwiązania związane z komfortem podróżowania, jak choćby wielostrefową klimatyzację czy też nawigację, jak również zaawansowane funkcje wspomagające kierowcę. Mowa tu m.in. o asystencie cofania, ułatwiającym np. manewrowanie w zatłoczonych uliczkach czy też całym pakiecie Professional, obejmującym np. asystenta pasa ruchu.

Radość z każdego kilometra.


Niewątpliwie nowe BMW serii 3 zyska sobie także wielu fanów ze względu na radość z jazdy, jaką zapewnia. Chociaż samochód posiada ultranowoczesne rozwiązania multimedialne, projekt sylwetki i wnętrza również wytycza nowe trendy, to pod względem wrażeń z jazdy, niezmiennie dostarcza wyjątkowych emocji. Precyzyjny i bezpośredni układ kierowniczy, zwartość sylwetki i pewność prowadzenia, łatwość zachowania zadanego toru jazdy, to cechy wyróżniające modele Serii 3 od wprowadzenia ich na rynek dekady temu. Najnowsza odsłona nie zawodzi także na tym polu. Tradycjonaliści i fani motoryzacji na pewno będą zadowoleni z faktu, że w niemal każdej wersji silnikowej istnieje możliwość skonfigurowania swojego nowego BMW w wersji z napędem na tył, czyli klasycznym rozwiązaniem wciąż powszechnie obecnym choćby w motosporcie. Osoby, którym zależy na precyzji prowadzenia i wyjątkowej przyczepności w każdych warunkach, docenią natomiast walory autorskiego napędu BMW xDrive na wszystkie koła. Dla spotęgowania sportowych wrażeń za kierownicą, przekładnie automatyczne we wszystkich wersjach posiadają łopatki do zmiany biegów. Dodatkowo możliwość wyboru wersji z pakietami zawierającymi jeszcze bardziej sportowe fotele z trzymaniem bocznym czy charakterny design kierownicy, sprawia, że samochód ten może zyskać dodatkowe akcenty, potęgujące wrażenia i radość z każdego pokonanego kilometra.

Silniki i dane techniczne.

Pod względem sylwetki, BMW Serii 3 cechuje się bardzo przemyślanymi rozwiązaniami, które sprawiają, że pomimo dość kompaktowych rozmiarów, pojazd zapewnia komfortowe warunki podróżowania i z powodzeniem stanowi dobry wybór dla rodzin. Długość nadwozia wynosi 4,713 m, jego szerokość to 1,827 m (2,068 m z lusterkami bocznymi), a wysokość to 1,440 m. Dzięki dużemu rozstawowi osi, wynoszącemu 2,851 m, auto nie tylko prowadzi się pewniej, ale również zapewnia dużą przestrzeń we wnętrzu. Pojemność bagażnika wynosząca 480 l pozwoli zabrać ze sobą komplet bagaży nawet na dłuższe wyjazdy. Pod względem dostępnych jednostek i wersji napędu, nowe BMW Serii 3 oferuje bardzo szerokie możliwości konfiguracji. Występuje zarówno w odmianie benzynowej, z silnikami wysokoprężnymi, jak też w postaci hybrydowej. Rozpiętość wariantów mocy jest niezwykle szeroka i wynosi od 122 aż do 374 koni mechanicznych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nawet podstawowe warianty cechują się ponadprzeciętną dynamiką. Podstawowy silnik Diesla rozpędza auto od 0 do 100 km/h w 9,8 s, zaś jednostka benzynowa o mocy 156 koni mechanicznych zapewnia przyspieszenie 0-100 km/ w 8,6 s.

Osiągi poszczególnych wersji napędowych wynoszą dla jednostek benzynowych:

 • 318i: moc 156 KM, maksymalny moment obrotowy 250 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h: 8,6 s;
 • 320i: moc 184 KM, maksymalny moment obrotowy 300 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h: 7,4 s;
 • 320i xDrive: moc 184 KM, maksymalny moment obrotowy 300 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h: 7,7 s;
 • 330i: moc 235 KM, maksymalny moment obrotowy 400 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h: 5,9 s;
 • 330i xDrive: moc 235 KM, maksymalny moment obrotowy 400 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h: 5,7 s;
 • M340i xDrive: moc 374 KM, maksymalny moment obrotowy 500 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h: 4,4 s.

W przypadku wersji z silnikiem wysokoprężnym wartości te prezentują się następująco:

 • 316d: moc 122 KM, maksymalny moment obrotowy 300 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h: 9,8 s;
 • 318d: moc 150 KM, maksymalny moment obrotowy 320 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h: 8,3 s;
 • 320d: moc 190 KM, maksymalny moment obrotowy 400 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h: 6,9 s;
 • 320d xDrive: moc 190 KM, maksymalny moment obrotowy 400 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h: 7,2 s;
 • 330d: moc 286 KM, maksymalny moment obrotowy 650 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h: 5,3 s;
 • 330d xDrive: moc 235 KM, maksymalny moment obrotowy 400 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h: 5 s;
 • M340d xDrive: moc 340 KM, maksymalny moment obrotowy 700 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h: 4,6 s.

Wersja hybrydowa:

 • 320e: moc 204 KM, maksymalny moment obrotowy 350 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h: 7,6 s;
 • 330e: moc 292 KM, maksymalny moment obrotowy 420 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h: 5,8 s;
 • 330e xDrive: moc 292 KM, maksymalny moment obrotowy 420 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h: 5,8 s.

Czas na Twój ruch.


Jeżeli poszukujesz samochodu, który będzie niezwykle wszechstronny i ujmie Cię silnym charakterem od pierwszej chwili, koniecznie odwiedź salon Dealera BMW M-Cars i zapytaj o nowe BMW Serii 3. To auto, które od lat wyznacza standardy w swojej klasie i cieszy się niesłabnącą popularnością, gdyż ma ku temu silne argumenty. Więcej szczegółowych informacji na temat oferty, możliwości finansowania oraz samego pojazdu udzieli Ci Twój Dealer BMW M-Cars. Nie czekaj dłużej - sięgnij po marzenia i ciesz się radością z jazdy, jaką gwarantuje nowe BMW serii 3.

Zapytaj o ofertę BMW serii 3

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od M-Cars sp. z o.o. sp. k. za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody

Aktualności.